Ceny kanceláří v Praze dál klesají. Nastává nejlepší čas k jejich pronájmu

Ceny kanceláří v Praze dál klesají. Nastává nejlepší čas k jejich pronájmu

Ideální čas k tomu pronajmout si v Praze kancelář. Tak se dá shrnout trend posledních měsíců. Zatímco poptávka po kancelářích v Praze stoupá, jejich ceny jsou stále nižší. Podle odborníků se tento trend udrží i v příštích měsících. Vyplývá to ze studie společnosti BNP Paribas Real Estate.

Loni si podnikatelé a firmy v Praze pronajali 317 000 metrů čtverečních místa v kancelářích. Je to zhruba o třetinu víc než rok předtím. Analytici předpokládají, že poptávka letos dál poroste. Developeři jsou na to připraveni a k pronájmu už nyní nabízejí spoustu prostor.

Základem je komplexní vybavenost – jako v Opatově

Moderní nové kanceláře si firmy a podnikatelé pronajmou například v Praze 4 na Opatově. V komplexu Opatov Park II každá firma najde vše, co potřebuje – parkování v podzemních garážích, jídelnu a zahradu v atriu a přístup do kanceláře 24 hodin denně.

Kanceláře na Opatově

Ceny nových kanceláří v Praze přitom od loňska klesají. V porovnání s rokem 2012 loni zlevnil metr čtvereční o 12 korun. V současnosti se cena za metr pohybuje průměrně kolem 550 korun. Analytici čekají, že pokles bude pokračovat i letos. V nabídce je totiž stále řada kvalitních moderních kanceláří, jako jsou například právě ty v Opatově. Nižším cenám navíc pomáhá i loňská intervence České národní banky, která oslabila kurz koruny vůči euru.

Nových kanceláří stále přibývá

V současnosti jsou v Praze přes 3 miliony metrů čtverečních kancelářských prostor. Každý rok přitom vznikají nové. Také tento trend bude v příštích letech pokračovat a přispěje tak k dalšímu snižování ceny kanceláří v Praze. Podle odborníků mají klesat nejen letos, ale i v následujícím roce. Vše tak nasvědčuje tomu, že k pronájmu kanceláře je ideální čas.

<< Zobrazit všechny aktuality